Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Zalany iPhone co robić?

Zalany iPhone co robić?

Kontakt z wodą naszego urządzenia, obok pękniętej szybki, to jeden z najczęstszych kłopotów,które spotyka nasz sprzęt. Nie oznacza to jednak, że nie da się go uratować. Zalanie sprzętu powoduje zwarcia i degradację mikrostyków, a w ostateczności nawet spalenie podzespołów.

Kontakt z wodą naszego iPhona, obok pękniętej szybki, to jeden z najczęstszych kłopotów, które spotyka nasz sprzęt. Nie oznacza to jednak, że nie da się go uratować. Zalanie sprzętu powoduje zwarcia i degradację mikrostyków, a w ostateczności nawet spalenie podzespołów.

Dlatego ze względów bezpieczeństwa bardzo ważne jest, aby nie próbować osuszać urządzenia na własną rękę, ani nie podłączać go do źródeł zasilania. W takiej sytuacji najlepiej niezwłocznie udać się do naszego serwis Apple Warszawa, aby nasi specjaliści odpowiednio zabezpieczyli urządzenie, dokonali diagnozy i oszacowali powstałe szkody. Dopiero po tym wszystkim można przystąpić do naprawy urządzenie i przywrócenia mu dawnej funkcjonalności, czego z miłą chęcią się podejmiemy. Bardzo ważny jest czas reakcji. Im szybciej otrzymamy zalany sprzęt, tym większa szansa na jego naprawę.

Zapraszamy do kontaktu oraz skorzystania z naszych usług.

 

Zalany iPhone – reaguj natychmiast

Kluczową kwestią przy ratowaniu zalanego iPhone’a jest szybka reakcja. Natychmiast wyjmij telefon z wody, wyłącz go i odłóż w suche miejsce. Bardzo ważne jest, by iPhone miał jak najkrótszy kontakt z cieczą. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że nic mu się nie stanie. Jeśli iPhone jest w futerale lub ma nałożony case, zdejmij go, a następnie wytrząśnij wodę ze wszystkich otworów w telefonie i dokładnie wytrzyj go, najlepiej przy pomocy ręcznika papierowego.

 

Jak suszyć iPhone’a?

Jak wspominaliśmy powyżej, jedyną metodą na samodzielne usunięcie wody z zalanego iPhone’a, jest wstępne wytrząśnięcie wody z gniazda ładowania, otworu na kartę SIM oraz z głośników, a także dokładne osuszenie go ręcznikiem papierowym czy chusteczką. W żadnym wypadku nie wolno suszyć telefonu suszarką czy kłaść go na gorącym kaloryferze. Może to bowiem doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia podzespołów czy przyspieszyć korodowanie poszczególnych części iPhone’a.

 

Nie włączaj iPhone’a po zalaniu

Po zalaniu iPhone musi zostać jak najszybciej wyłączony. Nie powinno się w tym czasie sprawdzać, czy telefon zaczął już działać, ponieważ może to pogorszyć jedynie stan sprzętu. Podczas suszenia nie wolno go także podłączać do ładowania. Dzięki temu zapobiegnie się dodatkowym uszkodzeniom, takim jak zwarcia czy pogłębienie się usterek, do których mogłyby przyczynić się próby ładowania iPhone’a.

 

Udaj się do serwisu z zalanym iPhone’em 

Chyba każdy zgodzi się z tym, że iPhone to dosyć drogi telefon. Szkoda byłoby go więc stracić z powodu zalania. Niestety, nawet jeśli po tym, jak sprzęt wpadł do wody, następnie został skutecznie osuszony, a po włączeniu znów działał bez zarzutów, nie musi to oznaczać, że jest on w pełni sprawny. Może się bowiem okazać, że za kilka dni czy nawet tygodni usterki dadzą o sobie znać. W takim przypadku dużo trudniej będzie się z nimi uporać. Stąd też bez względu na to, czy iPhone po zalaniu działa czy też nie, najlepiej jak najszybciej oddać go do serwisu. Tam specjaliści sprawdzą i osuszą wszystkie podzespoły. Zapobiegnie to zajęciu powierzchni pod obudową telefonu rdzą, a także uchroni przed usterkami związanymi z zalaniem. 

 

Zalany iPhone – podsumowanie 

Bez względu na to, czy zalany iPhone wpadł do morza, został zalany wodą czy inną cieczą, konieczne jest jak najszybsze działanie. Skutki zalania telefonu mogą być bowiem fatalne. Od uszkodzenia podzespołów, po korozję obejmującą cały telefon od wewnątrz. Jeśli zdarzy Ci się, że Twój iPhone zostanie zalany, skorzystaj z naszych porad przedstawionych poniżej i udaj się do serwisu w celu sprawdzenia sprzętu. Dzięki temu Twój telefon odzyska dawną sprawność.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online