W czasach kiedy urządzenia są niemal nierozbieralne i nie można ich wyłączyć przez wyciągnięcie baterii, co mamy począć, gdy naszemu iPhonowi odechciało się współpracy? Znamy kilka sposobów na uratowanie sytuacji.

 

     „Zabicie” aplikacji uruchomionych w tle

iPhone ma wspaniale dopracowany system usypiania aplikacji, lecz zdarzają się takie sytuacje, że telefon może sobie z nimi nie poradzić – przynajmniej moje dziecko potrafi mi to czasem udowodnić 😉

Rozwiązanie: Przytrzymaj przez około 6 sekund przycisk HOME i poczekaj, aż wszystkie aplikacje znikną.

 

     Miękki reset / Soft Reset

Często użytkownicy skarżą się na spowalnianie działania systemu i operacji wykonywanych na urządzeniu pomimo wyłączonych wszystkich aplikacji. Usterka może być spowodowana pozostałościami operacji, które „zapychają” pamięć podręczną. Najlepszym sposobem na uwolnienie tych zasobów jest wykonanie miękkiego resetu. To nic innego jak wyłączenie i włączenie telefonu, a sama procedura jest bardzo prosta.

Rozwiązanie: Aby wyłączyć telefon czy tablet przytrzymajmy przycisk Usypiania/ budzenia, aż pojawi się suwak, przeciągnijmy go aby wyłączyć. Po całkowitym wyłączeniu, przytrzymajmy ponownie przycisk Usypiania/ budzenia i włączmy urządzenie. Teraz wszystko powinno działać znacznie szybciej. 

Wielu z nas zastanawia się nad tym kiedy jest już za późno, a nasze jabłuszko przestaje całkowicie reagować na jakiekolwiek polecenia.

 

    Hard Reset

Jeśli powyższe metody nie skutkują, rozwiązaniem takiej sytuacji może być wykonanie tzw. twardego resetu. Nie należy nadużywać tej metody i wykorzystać ją tylko w sytuacjach awaryjnych.

Rozwiązanie: Ta operacja w zależności od urządzenia jakie posiadamy wymaga wciśnięcia i przytrzymania maksymalnie dwóch przycisków.

Na telefonie iPhone 7 lub iPhone 7 Plus: naciśnij przycisk Usypianie/Budzenie oraz przycisk zmniejszania głośności i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż zobaczysz logo firmy Apple.

Na telefonie iPhone 6s i wcześniejszych modelach: naciśnij przyciski Usypianie/Budzenie oraz Początek i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż zostanie wyświetlone logo firmy Apple.

 

Podsumowanie

Brak płynności w działaniu, czy częste zawieszenia się urządzenia, to nie wyrok dla telefonu. Wystarczy wykonać powyższe działania, aby skutecznie zwiększyć wydajność. Mało tego możemy skutecznie takim sytuacjom zapobiegać – co najmniej raz w tygodniu powinno się przeprowadzić miękki reset.

Jeśli natomiast urządzenie nie reaguje, bądź ma kłopoty z uruchomieniem się, przynieś sprzęt do naszego serwisu – spróbujemy mu pomóc!

Jeśli podobał Ci się wpis, zaznacz mu parę gwiazdek 😉
[Głosów:61    Średnia:3.9/5]